Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Beethovenova Eroica – „vítězka nejlepší symfonie všech dob“ v KD Ládví

 

Cyklus čtyř koncertů Prague Philharmonia pro občany Prahy 8 s podtitulem:

Prague Philharmonia hraje „Osmičce“ aneb „Přivezeme Rudolfinum k Vám!“, pokračuje 25. června 2024 druhým koncertem, který bude věnován symfonii Ludwiga van Beethovena „Eroica“ oplývající odhodláním a energií.

Ludwig van Beethoven (1770—1827) je skladatelem, kolem něhož se během let vytvořila zcela bezprecedentní aura nedotknutelnosti, výjimečnosti, až nadpozemskosti.

„Nevšední a kolosální dílo, nejrozmanitější a nejrafinovanější ze všech děl, která stvořil originální, nádherný Beethovenův duch.“ I toto je možný popis nejlepší symfonie všech dob, jak ji v březnu letošního roku tituloval BBC Music Magazine. Příběh této symfonie je dnes již takřka notoricky znám: Beethovena nadchly myšlenky Velké francouzské revoluce, stal se příznivcem Napoleona Bonaparte, a právě jemu plánoval dílo věnovat. Beethoven „Eroicu“ skutečně napsal jako dílo plné odhodlání a energie, a není tedy divu, že tónina Es dur se i díky ní nazývá tóninou hrdinskou.

V podání Prague Philharmonia si ji nyní můžete vychutnat exkluzivně v blízkosti Vašeho bydliště, v KD Ládví a nemusíte tak za Beethovenem cestovat na velká evropská a světová jeviště, kde je tento titul jedním z nejhranějších.

Orchestr povede Petr Sedlák, mladý talentovaný dirigent, absolvent v oborech fagot a dirigování na slavné Royal College of Music v Londýně.

Rezervace vstupenek

[contact-form-7 404 "Not Found"]